28.12.18

Морпорти: випробування концесією

Передача в концесію порту не вирішує його головної проблеми — недосконалість зовнішньопортової логістики




Після того як з економічної карти України зникли великі судноплавні компанії, а потім і суднобудування, морські порти, по суті, залишилися єдиним економічним складником, що дозволяє країні залишатися в статусі морської держави.

І вони переважно зберегли своє значення, понад те, виявилися особливо затребуваними, коли після втрати більшої частини промислового потенціалу на гребінь економічного лідерства піднялася сировинна агроекономіка, що висуває мінімальні, але при цьому жорсткі вимоги: забезпечення стійкої і надійної логістики для експорту агросировини. Морпорти, на відміну від інших складників транспортної логістики (автодоріг, мостів, водних шляхів), виявилися краще готовими до рекордних показників експорту зерна, рослинних олій і в цих умовах наростили комерційну привабливість. Звідси особлива увага влади й бізнесу як до управління портовим комплексом, так і до розвитку його інфраструктури, яка несе "золоті яйця". Та оскільки солідні й дедалі більші вкладення коштів не дають належної віддачі, кінець нинішнього року ознаменований стартом пілотного проекту у двох морпортах — ДП "Стивідорська компанія "ОЛЬВІЯ" і ДП "Херсонський морський торговельний порт" (ХМТП). Портові комплекси готують до ще одного випробування — концесії.

22.12.18

90% перевалки зерна обеспечивают четыре порта в Украине


Около 90% всей торговли зерном из Украины происходит через четыре основных порта.


Об этом в рамках пресс-завтрака рассказал президент Украинской зерновой ассоциации Николай Горбачев.
«Из 12 портов, работающих в Украине, только Николаев, Южный, Черноморск и Одесса обеспечивают львиную долю перевалки зерна. В 2012/13 МГ перевалка стоила около 20 $/т, однако на сегодняшний день средняя цена перевалки зерна на FOB составляет 11 $/т », — сообщил Горбачев.